"Princípy fungovania prístroja CERAGEM E"

Prístroj CERAGEM E kombinuje a spája alternatívne liečebné metódy z ďalekého východu s modernou vedou.

CHIROPRAKTIKA
Chiropraktika je liečebná metóda, ktorá je veľmi známa a praktikovaná hlavne v USA, Kanade, Austrálii, na Novom Zélande a v Anglicku. Jedná sa o spôsob uvoľňovania spinálných nervov prostredníctvom ručného narovnávania, naprávania chrbtice. Je to najlepší príklad novodobej alternatívnej medicíny. Dokazuje, že v mnohých prípadoch bolesti a choroby pochádzajú z chrbtice, kde dochádza ku priškripnutiu nervových koreňov.

Vďaka tomuto princípu CERAGEM-E prístroj odstraňuje postupne príčiny rôznych bolestí a chorôb pochádzajúcich z chrbtice (bolesti horných a dolných končatín, bolesti kĺbov ..., ako aj rôzne ďalšie bolesti, únavový syndróm, neurózy, depresie, poruchy spánku, výkyvy nálad a energie ...) a zlepšuje činnosť pohybového aparátu.

MOXOVANIE
Moxovanie je v tradičnej čínskej medicíne jedinečná stimulácia, ktorá vyvoláva vitálne reakcie organizmu človeka prostredníctvom sálavého tepla. Moxovanie znamená riadené a účelové zahrievanie akupunktúrnych bodov na tele pomocou tepla . Výsledkom je uvoľnenie, relax a celkové zlepšenie zdravia.

Moxovanie napomáha zvyšovaniu obranyschopnosti organizmu, urýchľuje látkovú výmenu, zlepšuje prekrvenie, uvoľňuje svalstvo, stabilizuje nervový systém a pomáha znižovať vysoký krvný tlak. Používa sa rovnako pri reumatických bolestiach, pri zápaloch šliach a artritíde. Podporuje tiež lymfatický systém.Lôžko uplatnením tejto metódy stimuluje tiež schopnosť organizmu k vlastnej samoregulácii, uzdravovaniu a predchádzaniu chorôb.

TLAKOVÁ AKUPRESÚRA
Akupunktúra a akupresúra patria medzi najstaršie liečebné metódy na svete. Ich cieľom je zabezpečiť plynulý tok energie Chi v energetických dráhach človeka a vyhnúť sa tak množstvu zdravotných problémov. CERAGEM- E prístroj pôsobí tlakom jadeitových valčekov interného projektora na jednotlivé akupunktúrne body v okolí chrbtice a na bruchu, čím stimuluje tok životnej energie Chi v energetických kanáloch – v meridiánoch. Životne dôležitá energia Chi môže byť zablokovaná dlhotrvajúcim stresom, nahromadením hlienov, tukov a toxických látok v krvi, v orgánoch, v kĺboch, čo sa môže prejaviť fyzickou bolesťou, alebo niekedy aj citovou podráždenosťou a psychickou nepohodou.

Tlakom vlastnou telesnou hmotnosťou na špecifické akupresúrne body je možné pomocou CERAGEM-E prístroja docieliť uvoľnenie energetických blokov, odblokovať stuhnuté svalové partie a odstrániť bolestivé bloky chrbtice. Postupne odstraňovať, ale aj predchádzať týmto stavom a uvoľňovať energetické bloky vyskytujúce sa hlavne pri pohybovom aparáte. Touto metódou sa spustí mechanizmus samoliečebných a samoregulačných schopností organizmu. Jednorazová stimulácia akupunktúrnych bodov na CERAGEM-E prístroji sa síce bolesť utlmí , ale pre ich úplné odstránenie by sa akupresúra mala prevádzať viac krát. Výsledkom bude úľava od dlhotrvajúcich bolestí, posilnenie imunity a účinná prevencia pred množstvom rôznych onemocnení. Akupresúra pomáha tiež pri bolestiach hlavy, pri migréne, pri kĺbových onemocneniach, pri problémoch s alergiami, pri častých nachladeniach, ako aj pri bolestiach chrbtice.

MASÁŽ
Masáž uvoľňuje svaly a šľachy pozdĺž chrbtice, čím vracia chrbticu do pôvodnej polohy. Masáž taktiež naťahuje chrbticu a to tak, aby sa uvoľnil tlak na platničky medzi stavcami, ktoré fungujú ako vankúšiky medzi stavcami, v ktorých máme miechu. Postupom veku naša chrbtica pomaly tuhne, a u niektorých z nás môže dôjsť k jej oslabeniu a následnému vychýleniu. Pravidelnou masážou oblasti okolo chrbtice, čo je aj prvou časťou masážneho programu prístroja CERAGEM-E dôjde nie len k uvoľneniu masírovaného svalstva a odstráneniu jeho bolesti, ochabnutosti a stuhnutosti, ale aj k celkovému telesnému a duševnému relaxu.

Masáž pomáha z organizmu odstraňovať nahromadené únavové látky (napr. kyselinu mliečnu). Tieto látky sa ukladajú najmä v svaloch po ťažkej práci, alebo náročnejšom športovom tréningu. Vekom, jednostrannou záťažou, minimalizáciou pohybu, naša chrbtica "tuhne". U niektorých z nás môže dôjsť k jej oslabeniu a následnému vychýleniu (následok: kyfóza, skolióza, ...). Pravidelné masírovanie chrbtového svalstva prostredníctvom Ceragem –E pomáha predchádzať jej deformáciám, tuhnutiu a oslabovaniu. Klinické testy potvrdili tiež zlepšenie krvného a lymfatického obehu.

TERMOTERAPIA
Je to liečba teplom, pri ktorej sa do organizmu privádza tepelná energia. Využíva sa pri udržiavaní a podpore zdravia, liečbe rôznych ochorení a patologických stavov, pri obnovení stratených schopností a funkcií. CERAGEM-E prístroj pomocou nastaviteľnej teploty v špeciálnych epoxidkarbónových platniach dodáva do organizmu človeka tepelnú energiu vo forme dlhovlnného infračerveného tepla (vlnové dĺžky v hodnote 4 - 16 mikrónov), ktoré rozohrieva cievy a žily pozdĺž chrbtice a tým aktivizuje krvný obeh, celkové prekrvenie a podporuje tiež stabilizáciu krvného tlaku. Zdrojom sálavého infračerveného tepla pri termoterapii je v CERAGEM- E prístroji l tiež interný projektor zložený z jade kameňov, ako aj 2 externé projektory zložené z deviatich a troch špeciálnych jadeitových hlavíc, ktoré používame lokálne na bolestivé miesta.

Termoterapia je okrem iného odporúčaná pri chorobách šliach, úponov, kĺbov, svalov, väziva, pri chronických infekčných a reumatických ochoreniach, pri artritíde, artróze a výronoch.

DETOXIKÁCIA
Medicínske terapeutické lôžko od spoločnosti CERAGEM dokáže uplatnením všetkých uvedených 5 - tich princípov organizmus človeka veľmi účinne detoxikovať. Toxíny, jedy usadené v organizme človeka aj niekoľko rokov (aj desaťročí) sú dnes jednou zo základných príčin zhoršovania zdravotného stavu. Na jednej strane zvýšený príjem a tvorba toxických látok (potraviny, voda, životné prostredie ... stres, voľné radikály ...) a na strane druhej ich nedostatočné vylučovanie z organizmu, spôsobujú v organizme človeka nerovnováhu, výsledkom ktorej je väčšinou podlomené zdravie.

CERAGEM-E prístroj dokáže prostredníctvom dlhých vĺn infračerveného žiarenia detoxikovať aj hlboko uložené orgány (pľúca, pečeň, obličky, črevá ...), ktoré zabezpečujú v organizme stav rovnováhy a ktoré dokážu "vyfiltrovať - vychytať" toxické látky a vylúčiť ich z tela von. Po znížení toxickej záťaže spomínaných vnútorných orgánov (až po ich úplné vyčistenie), začnú tieto efektívnejšie a účinnejšie plniť svoje funkcie, čo prinesie celkové zlepšenie zdravotného stavu.

Späť na Ceragem E

Ceragem E